מיון תעסוקתי

מהן התועלות של מיון?
• חסכון בעלויות- תחלופת עובדים, נסגנות תעסוקתית.
• ביצועים מיטביים -יכולות = דרישות תפקיד
• לויאליות ומחויבות- התאמה ----> מוטיבציה, נאמנות ומחויבות ארגונית
• ייעול מערך התגמולים- הבנת מוטיבציות ----->  התאמת תגמולים
• שיפור אפקטיביות- התאמה ----->  יצרנות

אז למה דווקא אצלנו?
החזון שלנו- להנגיש את מתודות המיון המקצועיות, להפכם זמינות ולסייע הלכה למעשה לארגונים השונים בגליל העליון בתהליכי קבלת החלטות באשר לאיוש וגיוס עובדים.
• התאמה אישית לצרכי הארגון- סיוע בניתוח את התפקידים והעיסוקים, והתאמת מערך המיון האופטימלי לתפקידים ייחודיים אלו.

 מקצועיות חסרת פשרות.
 תוקף ניבוי גבוה- שימוש בכלי מיון תקפים ומוכחים מחקרית, ביצוע בקרה ותיקוף מתמשכים על מנת להבטיח מיון מקצועי, קולע ומדויק.
 ריבוי כלים, שימוש במגוון כלים פסיכולוגיים על מנת לזקק פרופיל אישיותי מדויק ככל הניתן ולהתגבר על ההטיות המובנות בכלי המיון השונים.
 אמינות ולויאליות - כמכון אבחון פסיכולוגי, אנו נמנעים בתוקף מעיסוק בהשמה. כך תוכלו להיות בטוחים שמועמדים איכותיים לא יזלגו אל מעסיקים מתחרים.
 חווית מתמיין חיובית - האופן בו חווה המועמד את תהליך המיון מקרין על תפיסתו את הארגון. חוויה זו משפיעה על הנכונות לקבלת המשרה, עבריינות תעסוקתית, מאבקים משפטיים אל מול הארגון,  המלצות על הארגון בפני מכרים, , אזרחות ארגונית, הזדהות עם הארגון, , אקלים ארגוני וכו'. מסיבה זו, אנו שמים דגש על חווית מתמיין חיובית, הוגנת ועל אווירה שירותית וחמה במהלך יום המבחנים.
 לוקאליות- היכרות עם ההוויה הגלילית, הקיבוצית.
 לוגיסטיקה- מבנה גדול, נגיש ומותאם.

איך זה נראה?
בטרם ניגשים לתהליך המיון יש לבסס היכרות מספקת בין הארגון לסגל המכון, לאור ניתוח עיסוקים מקיף נבנית סוללת מבחנים ייחודית לתפקיד האמור ובארגון הספציפי.
הרכבן של סוללות המבדקים משתנה כפועל יוצא של תהליך ניתוח העיסוקים. על פי רוב מכילות סוללות האבחון מגוון רחב של מבדקי אישיות, מבדקי כישורים, מבדקי יצירתיות, מבדקי אמינות, ראיונות אישיים וסימולציות שונות.
בהתאם לכך, יום המבדקים הינו יום עמוס ורווי מטלות, המועמדים נדרשים לשמר רמת תפקוד וריכוז לאורך היום, מתמודדים עם מטלות מגוונות המצריכות כישורים רבים.